
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 4.98 mm |
| Width | 3.988 mm |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Number of Pins | 16 |
| Height | 1.5 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Type | Active |
| Number of Circuits | 2 |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 days ago) |
| Max Supply Voltage | 11 V |
| Min Supply Voltage | 2.7 V |
| Dual Supply Voltage | 3 V |
| Nominal Supply Current | 15 mA |
| Max Dual Supply Voltage | 5 V |
| Min Dual Supply Voltage | 1.35 V |
| Packaging | Tube |
| Operating Supply Voltage | 2.7 V to 11 V |
Stock: 3250
Distributors
pcbx
Unit Price$3.70419
Ext.Price$3.70419
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $3.70419 | $3.70419 |
| 10 | $2.83874 | $28.38740 |
| 25 | $2.62265 | $65.56625 |
| 50 | $2.50091 | $125.04550 |
| 100 | $2.38484 | $238.48400 |
| 300 | $2.25216 | $675.64800 |
| 500 | $2.20311 | $1101.55500 |
| 1000 | $2.14685 | $2146.85000 |
